Vestiyer

DEKORASYON   Vestiyer

Vestiyer Seçerken Dikkat Etmemiz Gereken Konular: 

Vestiyer; ayakkabı, ceket gibi eşyaların konulduğu, evin girişinde bulunan mobilyalardır. Kullanışlı olmasına özen göstermeniz gereken vestiyer seçiminde dikkat etmenizin zorunlu olduğu bazı noktalar bulunuyor.

Öncelikle vestiyer seçiminde dikkat etmeniz gereken birinci nokta vestiyerin kaplayacağı yerdir. Her evin büyüklüğü farklıdır, dolayısıyla evlerin girişlerinin de genişliği farklı olacaktır. Eğer evinizin girişi küçük ise seçmeniz gereken vestiyer de küçük olmalı. Bunun nedeni zaten küçük olan girişinizde vestiyerin çok fazla yer kaplamasının önüne geçilmesi. Küçük girişli evler için dış yüzeyinde ayna bulunduran vestiyerler tavsiye edilir. Çünkü aynalı vestiyerler küçük olan girişi olduğundan büyük gösterir. Girişinize aydınlık ve canlılık kazandırmak istiyorsanız açık renkli vestiyerler tercih edebilirsiniz. Eğer evinizin girişi büyük ise seçeceğiniz vestiyer boydan boya, tavana kadar olabilir. Bu durum girişinizin daha zengin bir görünüm kazanmasını sağlar ve girişinizi daha kullanışlı hale getirir. Vestiyerin dış yüzeyinde ayna olmasına gerek yoktur, hatta mümkünse ayna iç yüzeyde olmalı. Çünkü vestiyer büyük olacağından dış yüzeyinde ayna bulunmasına gerek yok.

Her zevke ve bütçeye uygun, çeşitli modellerde vestiyerler mevcuttur. Dilerseniz askıların dışarıda bulunduğu vestiyerler ya da dolaplı vestiyerler tercih edebilirsiniz. Küçük ya da büyük girişli evler için vestiyerler eşyaların saklandığı dolayısıyla dağınıklığın ortadan kalkmasına yardımcı olduğu için tavsiye edilir ve birçok kişi için de kullanışlı bulunan mobilyalardır. 
Ayrıca vestiyerdeki çekmece ve dolap sayısının fazla olması eşya alım kapasitesini artırır.

GALERİ