AWS 112 IC

PENCERE   AWS 112 IC

Tasarruf potansiyeli inanılmaz

Evinizin yalıtımı konusunda elinizdeki ile yetinmeyin. Schüco pencereler, size en yüksek enerji verimliliğini garanti eder. Böylece ısıtma giderleriniz büyük ölçüde azalır. Hedefli havalandırma ile ek tasarrufta yapabilirsiniz. Schüco´nun, bunun için de uygun bir çözümü var.

En yüksek yalıtım değerleri

Schüco pencereler, 0,8 den 1,6 W/(m2K)´ye varan Uf değerleri ile en yüksek ısı yalıtım değerlerine ulaşır. Metal sektöründe zirveye çıkmak; köpüklü ısı bariyeriyle genişletilen yalıtım bölgesi, optimize edilmiş orta fitil ve cam yüzeyinde yeni nesil prensibe sahip ısı yalıtımı ile mümkün olur.

Bu şekilde tasarruf edebilirsiniz

1980 yıllarında inşa edilmiş, 143,8 m2 kullanım alanına ve 26,4 m2 pencere yüzeyine sahip müstakil bir ev için, AWS 90.SI+ kullanılması halinde 51kWh/(m2a) yani yıllık 730 l yakıt tasarrufu elde edilir. 730 l daha az yakıt yakarak bir yılda atmosferde 2t CO2 kadar tasarruf sağlanır (bu da yaklaşık olarak 10.000 km´lik araba sürüşüne veya 1.250 m3´lük bir CO2 hacmine eşittir).

AWS 112 IC - Ödün vermeden enerji tasarrufu

Schüco Alüminyum Pencere AWS 112.IC (Insulation Cover / yalıtım kapağı), katı pasif ev sertifikalandırma kriterlerine uyan dünya çapındaki ilk alüminyum penceredir. Alışılmadık ısı yalıtımı ve uygun tasarımı ile rahat bir yaşam iklimi sağlar.

  • Benzersiz ısı yalıtımı: Uf değeri = 0,8 W/(m2K)
  • Pasif ev sertifikalı
  • ve blok sisteme benzer, dar ön görünüm ölçülerine sahip yeni kanat çerçeve tasarımı

GALERİ