Konfor

SÜRME KAPILAR   Konfor

Schüco ile tam otomatik

Bina otomasyonu ile arttırılmış yaşam konforu. Büyük kapıları açmak veya kapatmak için küçük parmağınız yeterlidir. Tüm kapıların kapanıp kapanmadığını görmek için bir bakış yeterlidir. Schüco Sürme Sistemleri ile yaşam kalitesini daha da arttırmak için Schüco Partnerinizi aramanız yeterlidir.

Schüco e-slide - Tek tuşla kolay kullanım

Kaldır-Sür Sistemler ne kadar kolay hareket ettirilirse, onlarla yaşam o kadar iyi olur. Schüco bu nedenle e-slide teknolojisini geliştirdi. Bu teknoloji ile 250 kg´a kadar kanat ağırlıkları veya 3 x 3 metre boyutunda üniteler tam otomatik olarak çok sessiz ve hızlı bir şekilde hareket ettirilebilir. Özellikle çocuklar, yaşlılar ve engelli kişiler bunun kıymetini bileceklerdir. Gizlenmiş e-slide otomatiği kanattaki bir klavye, bir oda şalteri üzerinden veya bina otomasyonuna entegre edilmiş şekilde merkezi olarak kullanılabilir. Bu kulağa biraz karmaşık geliyor, değil mi? O kadar kolay ki, hatalı bir kullanım neredeyse hiç mümkün değildir.
Schüco e-slide, sürme ve kaldır sür tertibatlar için tam otomatik olarak da temin edilebilir. e-slide motoru, "akıllı" bir yazılım sayesinde entegre bir sıkışma korumasına sahiptir.

Otomasyon sayesinde enerji

Otomatik olarak kontrol edilen bina kabuğu, büyük geleceği olan bir görevdir. Havalandırma, ortam havasının düzenlenmesi, gölgelendirme, güvenlik ve enerji üretimi gibi çok sayıdaki fonksiyon, enerji tüketimini optimize etmek için birbirine uyarlanmalıdır. Bunu, sürme sistemlere yönelik doğal havalandırma döngüsünü kontrol eden otomatik açma ve kapatma sistemleri ve ayrıca ideal durumda iç aydınlatma, kalorifer ve klima kumandasıyla bağlantılı olan güneşe ve gün ışığına bağlı gölgelendirme sistemleri sağlar.
Merkezi olarak kumanda edilen pencereler ve kapılar bir yandan enerji kazanımı sağlarken, diğer yandan bir binanın gece soğutması için geceleri kontrollü açılım sağlar. Schüco´nun hedefi, bir bina kabuğunun tüm etkin ünitelerini elektronik olarak birbirine bağlamak ve otomatik olarak kumanda etmektir. Böylece bina kabuğunun enerji tasarrufu potansiyeli eksiksiz bir şekilde ortaya çıkartılabilir. Bina modernizasyonu için, kablolama olmadan telsiz tabanlı otomasyonu mümkün kılan Schüco Kablosuz Kontrol Sistemi´dir (Schüco Wireless​ Control​ System). iPad, iPhone, Blackberry vs. gibi iletişim modülleri üzerinden kontrol ile güneş kırıcı, parlamaya karşı koruma, aydınlatma kumandası ve klima düzenlemesi için yeni imkanlar oluşur.

GALERİ